Glenner

Z BystrzeWiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Glenner
Kraj Szwajcaria
Rejon Graubünden
Trudność WW 3-4
Mapka Glenner
Dopływy
Ujście do VorderrheinGlenner to prawy dopływ Vorderrheinu, w Szwajcarskim kantonie Graubünden. Charakterystyczną dla niego jest woda w kolorze grafitu. Gdy na Glennerze jest dobra woda, warto podjechać w górę na Valserrhein oraz kawałek dalej na Medelser Rhein.

Spis treści

Odcinki rzeki

Górny Glenner

brak opisu odcinka

Dojazd na górny Glenner z Ilanz drogą równoległą do tej, która idzie na odcinek standardowy (na górę droga idzie bardziej na zachód).

Standard

Po chwili za startem na Valserrhein wpływamy na Glenner. Niedaleko dalej ciekawa szachownica z mocnym (choć niepozornie wyglądającym) odwojem po prawej stronie (odwoju nie da się zboofować - warto zaasekurować z lewego brzegu.

Dalej dość długo WW 2-3, aż do sztucznego progu, ok. 5 m wysokości (ok. 2 km za startem). Próg jest pływalny, przy MW bez większego odwoju. Ciężko obnieść (konieczne linowanie się) i ciężko zaasekurować pierwszego płynącego. Próg można zobaczyć z drogi - znajduje się obok zjazdu na Duvin.

Kawałek dalej zwężenie - mini-kanionik przy moście. Następnie, przy galeriach lawinowych, fajna katarakta z dużym spadkiem (i zwężenie i kataraktę przy galerii można obejrzeć z drogi). Chwilę po tym koniec.

Pegel

Pegel dla odcinka Standard dostępny jest w Internecie na http://www.rivermap.ch/mobile/Graubuenden.html (podpisany Peiden - Ilanz).

Wskazania:

Zdjęcia

Współrzędne GPS


Mapa

Otwórz pełne Mapy Bystrza


Zobacz także

Linki zewnętrzne

Empty stub.png Ten artykuł należałoby zilustrować krótkim filmem. Jeśli posiadasz taki, dodaj go.
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Kategorie
Edycja stron
Specjalne
Narzędzia