Wietrznice

Z BystrzeWiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tor Kajakarstwa Górskiego Wietrznice jest położony nad Dunajcem w Zabrzeży, przy drodze 969 (a dokładniej pomiędzy miejscowościami Zabrzeż i Tylmanowa),

Tor powstał w roku 1995 i został zaprojektowany przez Ondreja Cibaka. Na początku swojego istnienia wyglądał trochę inaczej niż obecnie. Wiele osób twierdzi, że był trudniejszy, występowały na nim dwa mocne odwoje a woda w cofkach dużo bardziej kręciła się i pulsowała.

Tor jest stosunkowo łatwy, ilość płynącej wody nie jest zbyt duża. Na początku toru znajduje się zastawka (służąca do regulacji ilości wody wpływającej do toru), która jest także wykorzystywana jako Playspot do Freestyle'u Kajakowego (tworzy się na niej niewielki odwój).

Na torze można pływać po lewej lub prawej odnodze, w zależności od tego, która z nich jest otwarta. Przeważnie otwarta jest prawa odnoga na której po pierwszych parudziesięciu metrach znajduje się kamień Maj ustawiony po skosie w prawą stronę. Przy odpowiednim stanie wody jest to bardzo dobre miejsce do ćwiczenia boofa.

Następnie odnoga prawa upraszcza się , po czym następuje połączenie się prawej i lewej odnogi toru tzw. złącza. Na środku złącz znajduje się kamień Ondrej, za którym robi się trudny wir.

Zaraz za Ondrejem po około dziesięciu metrach występuje słaby odwój a następnie kilkadziesiąt metrów z cofkami oraz niewielkimi falami.


Odnoga lewa jest nieco trudniejsza. Niestety otwarta jest tylko wtedy gdy występuje na niej odpowiednia ilość wody.

Charakterystycznym miejscem dla lewej odnogi jest ósemka na której występują cztery mocne cofki a także dwie falki. Następnie w miejscu gdzie odnoga lewa łączy się ze złączami występuje mocny odwój, dobry do freestyle'u.


Obok toru znajduje się pole namiotowe. Istnieje również możliwość wynajęcia domku letniskowego.

Spis treści

Współrzędne GPS


Mapa

Otwórz pełne Mapy Bystrza


Zdjęcia

Zobacz także

Linki zewnętrzne

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Kategorie
Edycja stron
Specjalne
Narzędzia