Koppentraun

Z BystrzeWiki
(Przekierowano z Traun)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Koppentraun
Kraj Austria
Rejon Oberösterreich
Trudność WW 3-4
Mapka Koppentraun
Dopływy

??

Ujście do Hallstätter See
Koppentraun to największy klasyk regionu Salzkammergut, i jeden z ważniejszych klasyków w Austrii. Jest to rzeka dość duża, i woda jest przez dość długi okres czasu - przede wszystkim na wiosnę, ale także po opadach. Co więcej, gdy poziom wody się podniesie, dość długo się utrzymuje.

W praktyce bardzo często pływa się jednego dnia Koppentraun i Lammer (ok. 60 km przejazdu), lub Rettenbach (bliżej, ale rzadziej jest woda).

Dojazd z Polski autostradą A1/E55, następnie zjeżdżamy na Gmudnen na drogę 144, Bad Ischl drogą 144i do Hallstatt, a stamtąd w górę rzeki do Obertraun i Bad Aussee.

Jadąc z Lammeru, jedziemy w górę rzeki Schwarzenbach drogą 162, następnie wzdłuż Rußbach i Gosaubach drogą 166 do jeziora Hallstätter See.

Spis treści

Odcinki rzeki

Koppentraun


Na początku przed dużą część odcinka łatwo. Po drodze sztuczny próg, z przepławką dla kajakarzy po lewej stronie.

Następnie pierwsza katarakta WW 3+/4- (do oglądnięcia z lewej lub prawej strony), można płynąć środkiem (uwaga na podmytą skałę na środku) lub po prawej stronie (spory odwój, przy HW zamienia się w falę).

Koppentaraun_pierwsza_katarakta_lewa_105cm.jpg Potem jeziorko, za którym znajduje się druga katarakta WW 4-4+, do oglądania z lewej strony, można też obnieść z lewej.

Za kataraktami przez kilkaset metrów cały czas dość trudno, WW 3-4, duże fale, odwoje. Pod koniec rzeka się wypłaszcza aż do końca.

Za mostem kończącym odcinek rzeka wypłaszcza się i płynie spokojnie aż do jeziora Hallstätter See (można również tam dopłynąć).

Uwaga: czasem na rzece pojawiają się drzewa, zwłaszcza na drugiej katarakcie.

Pegel

Pegel na końcu odcinka przy Obertraun, na lewym brzegu. Wskazania:

Informację o stanie wody można też uzyskać telefonicznie (automat mówi po niemiecku), po numerem telefonu (+43) 6131606.

Pegel dostępny jest również na stronie http://4-paddlers.com/48/d8a4104e-cc40-4d59-b1dc-c0cc9c5f54b5/34b45871-5f5f-415f-b570-50b461c2eac4/Koppentraun_Obertraun_OnlinePegel.html (ale nie jest regularnie aktualizowany, lepiej dzwonić).

Współrzędne GPS


Mapa

Otwórz pełne Mapy Bystrza


Linki zewnętrzne

Empty stub.png Ten artykuł należałoby zilustrować krótkim filmem. Jeśli posiadasz taki, dodaj go.
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Kategorie
Edycja stron
Specjalne
Narzędzia