Kacwin

Z BystrzeWiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kacwin
Kraj Polska
Rejon Pieniny
Trudność  ?
Mapka Kacwin
Dopływy

??

Ujście do Niedziczanka


Rzeki w okolicy


Kacwin

Kacwin - wodospad

Spis treści

Odcinki rzeki

Weselny

Kacwin to w zasadzie Kacwinianka, prawy dopływ Niedziczanki odwadniający północne stoki Magury Spiskiej. Kajakowo interesujący ze względu na naturalne progi, większość bardzo regularna, w tym najwyższy ok. 5 m wodospad zwany Pod Mynaszką lub Mynaszko Bania. Można go zobaczyć z mostu drogowego obok Kościoła. Dokładne oglądanie najłatwiejsze z lewego brzegu.

Odcinek prawdopodobnie pierwszy raz spłynięty 07/2004.

Nazwa odcinka nadana na podstawie pierwszego splyniecia "kiedy to weselnicy przynieśli nam smialkom spod szyldu retendo ciasto".

Zdjęcia poniżej obrazują stan wody przy peglu około 165 lipiec 2010

Współrzędne GPS

Mapa

Otwórz pełne Mapy Bystrza


Zobacz także

Linki zewnętrzne

http://kacwin.com/

http://www.geoturystyka.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=50 tutaj nawet pojawiają się jakieś nędzne i niezbyt prawdziwe informacje o kajakach / zdjęcia z bardzo niskich stanów wód(niepływalne) http://www.polskispisz.republika.pl/index.html coś o okolicy czyli polskim Spiszu

pegel

Na Kacwiniance Pegla nie ma ale na http://www.pogodynka.pl/ można sprawdzić stan wody na Niedziczance, który może być użyteczny. Oczywiście przepływ na niej może być dużo wyższy gdyż uwzględnia wodę, która doszła z doliny Niedziczanki ( w tym łapszanki, Kacwińskiego Potoku ).

149200120_B00002A.png

Wydaje się że dla całości odcinka optimum to około 190-195 . Informacja na dzień 20/07/2011

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Kategorie
Edycja stron
Specjalne
Narzędzia