Hamerak

Z BystrzeWiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Hamerak
Kraj Czechy
Rejon  ?
Trudność WW 1-3
Mapka Hamerak
Dopływy

??

Ujście do [[]]
Hamerak jest małą rzeką na południu Czech na której na jesień spuszczana jest woda z pobliskiego jeziora. Spust wody trwa cały weekend i w sobotę odbywają się zawody.

Hamerak słynie z rozwózki zapewnionej przez organizatorów. Z końca odcinka zawodów odjeżdżają autobusy z przyczepą (warto zaopatrzyć się w kawałek sznurka aby przywiązać sprzęt), zaś z końca drugiego odcinka można wrócić autobusem lub pociągiem.

Dojazd z Krakowa przez A4 i A1 do Czech, następnie 1 aż do zjazdu nr 90 na 34. W miejscowości Jarošov nad Nežárkou skręt w lewo na 23. Następnie skręt w prawo (znak na Mutyneves) i tą drogą do końca, następnie w lewo Malý Ratmírov. Po wjeździe do miejscowiści camping jest po prawej stronie.

Spis treści

Odcinki rzeki

Odcinek zawodów

Rzeka bardzo wąska i sporą trudność sprawia bardzo duża ilość kajaków i palaw - ruch jak na Alejach w godzinach szczytu :) Normalnie jest to mały i niepływalny strumyk, więc wszystkie skały są bardzo ostre i łatwo o kontuzję po wywrotce.

Na początku jaz, za nim szybki i bardzo wąski odcinek. Później szerzej i spokojniej, kilka miejsc WW 3 (wszystkie płynąć środkiem).

Pociąg

brak opisu odcinka

Zdjęcia

Współrzędne GPS

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Kategorie
Edycja stron
Specjalne
Narzędzia