Frauenweissenbach

Z BystrzeWiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Frauenweissenbach
Kraj Austria
Rejon Oberösterreich
Trudność WW 4-6
Mapka Frauenweissenbach
Dopływy
Ujście do Traun
Frauenweissenbach to niewielka rzeka w Kategoria:Salzkammergut w Austrii, prawobrzeżny dopływ Traunu pływalna przy niskich stanach wody. Dojazd drogą 145 w okolice Ebensee, i stamtąd kierujemy się na Offensee.

Spis treści

Odcinki rzeki

Górny Frauenweissenbach


Odcinek pływany przy odpowiednio niskim stanie wody. Przy wysokim stanie zamienia się w jedną wielką kataraktę WW 6!

Dojazd: jadąc drogą 145 skręcamy na Offensee i jedziemy wzdłuż Offenseebach. Przed No brainer na Offenseebach skręcamy w niewielką dróżkę w prawo i jedziemy w górę wzdłuż Frauenweissenbach aż dojedziemy do końca drogi zakończonym wielkim parkingiem. Dojeżdżamy jak najwyżej się da - tam jest koniec odcinka. Po przejściu 100-200 m w górę rzeki dochodzimy do mostu, z którego można zobaczyć charakter odcinka i ocenić poziom wody.

Charakter rzeki wymaga częstego oglądania lub zapamiętania drogi od początku do końca ponieważ zależy wszystko od poziomu wody :) im wyżej tym cofek mniej.

Pierwsze miejsce w kanioniku WW 5 drop 4-5 metrów skacze się go do cofki z niszą która ciągnie pod koronę wodospadu.

Za dropem małe bystrze, które płyniemy lewą stroną (po prawej syfon!)

Następnie duży, stromy slajd WW 5, który kończy kanionik. Uwaga w połowie slajdu nietrudno o wywrotkę.

Następnie rzeka staje się bardziej przyjazna dosyć płasko, WW 3 przez 100 m, dużo kamieni przez które trzeba lawirować, jakiś zakręt z większym spadkiem oraz drop 1-1.5 m (przy dużej wodzie może być nawet WW 4-5). Dopływamy do drewnianego mostku i trzeba oglądnąć po lewej stronie.

Miejsce pod mostkiem WW 5-6 - zwężenie koryta do 1 m z dużym spadkiem dużym spadkiem (zdecydowana większość kajakarzy nosi miejsce – lewym brzegiem). Możliwe drzewa na tym miejscu.

Poniżej mostku zaczyna się największa zabawa ponieważ spadek już jest ewidentny i ciągły.

Sekwencja dwóch wodospadów 3-4 m z małymi jeziorkami. Lepiej przy większej wodzie je płynąć w od razu czyli jeden za drugim.

Po spłynięciu wcześniejszych miejsc jest zakręt z boofem z lewej do prawej na poduszkę odwoju.

Po tym widzimy kolejny mini zakręt, w tym wypadku z prawej do lewej na którym znajduje się 1.5 m drop ze skośnym odwojem, boofujemy po kamieniu z prawej do lewej.

Po skończeniu tej sekwencji widzimy betonowy most gdzie znajduje się kluczowe miejsce na tej rzece, katarakta WW 5 przy LW, przy większej wodzie WW 6. Oczywiście można zatrzymać się w ostatniej cofce po prawej stronie przed mostem. Ale lepiej wyżej jak to możliwe.

Katarakta z dużym spadkiem i zakrętem na którym znajduje się skośny odwój, zakończenie sekcji to zwężka do 1 m z głębokim odwojem (à la kibel).

Na samym końcu są dwie drogi płynięcia (na środku wyspa). Trzeba wybrać taką która nie ma drzew. Kończy się na wypłaszczeniu obok parkingu.


Uwaga: rzeka płynie w lesie, możliwe drzewa w korycie.

Pegel

Pegla brak. Odcinek pływalny przy niskim stanie wody.

TIP: wg lokalnych kajakarzy jeżeli woda na Koppentraunie jest w okolicach 120 cm to powinna być dobra na Frauenweissenbachu.

Współrzędne GPS


Mapa

Otwórz pełne Mapy Bystrza


Zobacz także

Linki zewnętrzne

Empty stub.png W tym opisie brakuje współrzędnych GPS. Jeśli je posiadasz, dodaj sekcję Współrzędne GPS
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Kategorie
Edycja stron
Specjalne
Narzędzia