Drau

Z BystrzeWiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Drau
Kraj Austria
Rejon Tirol
Trudność
Mapka Drau
Dopływy
Ujście do Donau


Rzeki w okolicy

Drau - Rzeka płynie przez Włochy, Austrię, Słowenię, Chorwację i Węgry, opis dotyczy odcinków górskich znajdujących się w Austrii.


Spis treści

Odcinki rzeki

Hof - Abfaltersbach


brak opisu odcinka

Hof - Assling - Gailitzenklamm


Na tym odcinku rzeka często się rozwidla i tworzy wyspy na środku, mogą się tam trafiać drzewa. Na początku kilka fajnych bystrzy, potem wpływamy w odcinek, na którym mamy pionowe ściany po obu brzegach. Z lewej główna droga, około 10-15m wyżej, z prawej strony mur ma 3-4m wysokości, z prawej strony wzdłuż rzeki biegnie ścieżka rowerowa.

Uwaga! Na tym odcinku(około 2,5km od startu) jest szereg (chyba 5) sztucznych progów przez całą szerokość rzeki. Są niskie i wyglądają niepozornie, ale przy HW(90cm i więcej) potrafią przytrzymać kajakarza(również po kabinie), a z racji obmurowanych brzegów pomoc może być bardzo trudna lub niemożliwa. Miejsce łatwe, ale bardzo niebezpieczne.

Dalej jeden większy slajd i znowu odcinek z regularnie pojawiającymi się wyspami dzielącymi rzekę na dwie odnogi. Koniec w miejscu startu kolejnego odcinka - można płynąć dalej.

Hof - Slalomstrecke


Do miejsca wodowania trzeba przy tabliczce Liesach zjechać z głównej drogi przez mostek na drugą stronę rzeki, jest tam duży parking z toaletami, placem zabaw i parkiem linowym, zejście do rzeki za placem zabaw. Ogólnie odcinek łatwy, niewiele przeszkód, tworzą się nieduże fale. Po jakichś 200m od startu elektrownia po prawej stronie zabiera część wody i przez około 300m jest płytko, potem wraca do normy. Najciekawszym odcinkiem jest naturalny tor (rozwieszone bramki do slalomu), 300m przed końcem odcinka jest też playspot - tam też można kończyć(ścieżka spacerowa wzdłuż rzeki prowadzi do mostu przy dworcu).

Hof - Wanderstrecke


brak opisu odcinka

Pegel

Pegel na 4-paddlers: https://4-paddlers.com/gewaesser/Drau/onlinepegel/Falkensteinsteg-1000006.html

Wskazania dla Slalomstrecke:


Zdjęcia

Współrzędne GPS

Tartak w Thal-Aue: 46.782628°N, 12.660612°E

Parking przy Galitzenklamm, start Slalomstrecke: 46.799899°N, 12.745012°E

Most w Lienz: 46.825739°N, 12.766113°E


Zobacz także

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Kategorie
Edycja stron
Specjalne
Narzędzia